יום ראשון, 26 ביוני 2016

סוף עידן הפרטיות

רובנו משתמשים ברשת החברתית פייסבוק, אז כבר ידוע לכם שפרטיות זה מושג שכבר מזמן אבד עליו הכלח. מסתבר שהמידע שאותו אנחנו משתפים בפייסבוק אינו מספיק, והיא רוצה לדעת אלינו הכול בכל זמן נתון. לאחרונה התגלה שפייסבוק מאזינה לנו דרך המיקרופון במכשיר הסמארטפון.
נטוורק טיים רוצה להתריע בפניכם, שימו לב! למה שאתם אומרים ליד המכשיר הנייד שלכם. היות וזמן קצר לאחר מכן, אתם עלולים לקבל פרסומת רלוונטית באותו נושא אצלכם בפייד החדשות. במרוצת השנים, פייסבוק עמדה במרכז של אינספור כתבות ותחקירים אשר בהם הוצג כי הרשת החברתית מאזינה בסתר לשיחות שמנהלים המשתמשים במסנג'ר בוואטסאפ ומשתמשת במידע אישי לרבות מיקום בכדי להתאים לנו פרסומת מתאימות.

כאשר מנסים לאמת את פייסבוק מול המידע הזה, מקבלים את תשובה לקונית, שעצם זה שאנחנו משתמשים ברשת חברתית זו, הסכמנו באופן אוטומטי לתנאי השימוש. אחד מהתנאים הללו, הוא מתן הרשאה לגישה חופשית למיקרופון של מכשיר הסמארטפון שלנו. נטוורק טיים מזמינה אתכם לערוך ניסוי, בפעם הבאה שאתם מתכתבים בוואטסאפ עם מישהו שפגשתם לראשונה, שימו לב תוך כמה זמן הוא יופיע בפייסבוק ברשימת האנשים שאתם אולי מכירים.  

מאמרים נוספים:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה